Bărbat condamnat la aproape patru ani de închisoare, depistat în gara din Zalău

Cu mandat de aretare emis pe numele său, un bărbat de 34 de ani, din comuna Bălan, a fost prins în zona gării din municipiul Zalău în cursul zilei de marți. Acesta a fost depistat de polițiștii Biroului Județean de Poliție Transporturi Sălaj, iar în urma verificărilor, oamenii legii au stabilit că pe numele acestuia era emis un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea de către Judecătoria Sighetu Marmației, pentru săvârșirea infracțiunilor de furt calificat și a unor infracțiuni la regimul rutier.

Bărbatul a fost condamnat de magistrați la o pedeapsă de trei ani și opt luni de închisoare, în regim de detenție. Acesta a fost predat polițiștilor din cadrul Serviciului de Investigații Criminale Sălaj, în vederea introducerii în penitenciar pentru executarea pedepsei.

Leave a Comment